Hirdetőtábla / Bulletin board

2018.06.17 13:43 / A kilencediken sem hibázott Vincze

A Vincze – Farnadi páros tovább növelte előnyét a kilencedik, 18,4 kilométer hosszú gyorsaságin, miután 6,1 másodpercet adott a második helyen álló Velenczei Ádámnak. Kettejük közé azonban bejött Hadik András, aki így újabb értékes másodperceket faragott Turán Friciékkel szembeni hátrányából. A bajnokság első és második helyezettje vélhetően már csak egymásra figyel, a szervizparkban legalábbis Turán erről beszélt. A Székesfehérvár Rallye-t három szakasszal a vége előtt tehát Vincze Ferenc vezeti 14,7 másodperccel Velenczei Ádám előtt. A harmadik, negyedik helyen Turán és Hadik között pedig 12,4 másodpercre olvadt a különbség, izgalmas utolsó körre van kilátás!

2018.06.17 13:02 / Velenczei Ádámé a nyolcadik

A nyolcadik, csákberényi gyorsasági is nagyon szoros lett, ezúttal Velenczei Ádám volt a leggyorsabb, őt 0,7 másodperc lemaradással követte Vincze Péter, így az élen nem történt jelentős változás. Hadik jött be harmadiknak, míg Turán lett az ötödik – Gyarmati Ariel furakodott be közéjük, - kettejük között jelentősnek mondható, 11,1 másodperc volt, így a bajnoki éllovassal szemben rendesen dolgozott hátrányából Hadik András, aki az abszolút negyedik helyen 17,3 másodpercre van a harmadik Turántól.

2018.06.17 12:29 / Ha szűken is, de a hetediket is hozta Vincze

Kincsesbányán tovább tudta növelni előnyét Vincze Ferenc, aki 0,7 másodperccel verte Turánt, és 1,5-el Velenczeit, valamint 1,7-tel Hadik Andrást. Így, ha nem is sokkal, de tovább erősítette a Vincze – Farnadi duó vezető pozícióját. Hét gyorsasági után 9,2 másodperccel állnak az élen, míg Velenczei és Turán között 8,6 másodperc a differencia a második harmadik helyen. A negyedik pozícióban Hadik András áll, több mint 46 másodperce hátránnyal, őt Balogh János követi 8,7 másodperces különbséggel.

2018.06.17 12:13 / ORB/ORC -a hatodik gyors után, videó riport

2018.06.17 09:59 / Turánék megforogtak, Vinczéék újra az élen

A leghosszabb 18,4 kilométeres, oroszlányi gyorsasági picit átrendezte az elejét. Vincze Ferenc magabiztosan hozta a szakaszt, Turánnak azonban nem volt szerencséje, és megforgott, sok időt veszített a manőverrel, Vinczétől 18,1 másodpercet kapott. A fiatal škodás versenyző pedig vissza is vette a vezetést abszolútban, és mivel Velenczei Ádám sem hibázott, így ő is Turán elé ugrott. Hadikék abszolút harmadik időt autóztak, de újabb öt másodperccel toldották meg hátrányuk, úgy néz ki tehát, hogy nem lesz címvédés a Székesfehérvár Rallye-n! Vincze előnye a verseny felénél 7,7 másodperc...

2018.06.17 09:08 / Turán vitte az első csákberényi gyorsaságit

Csákberényben kezdte a vasárnapot az ORB mezőnye. Turán Frigyes volt a leggyorsabb, másfél másodpercet adott Vincze Ferencnek, így abszolútban helyet cserélt a két versenyző, Turán 0,9-el vezet. Hadik – ahogy fogalmazott - próbált gyorsan menni, de nem sikerült, azonban így is harmadik időt autózott, a 12,8 km-en 2,2 másodpercet kapott, tovább nőtt tehát a hátránya, immár több mint 40 másodperc. Velnczeiék jöttek be a negyedik helyre, mögöttük sorrendben Baloghék, Gyarmatiék, Rongitsék, és Bodolaiék végeztek.

2018.06.16 19:14 / ORB/ORC - az első nap után, videó riport

2018.06.16 15:37 / Hadikék elszálltak?

A negyedik gyors egyértelmű vesztese a tavalyi Székesfehérvár Rallye győztese, Hadik András volt. A Ford valamiért leállt a gyorsasági közepén, hogy miért, erre még maga Hadik sem tudott válaszolni a célban, így több mint 38 másodpercet kaptak a nap utolsó szakaszát nyerő Turán Frigyestől. Vincze – ahogy fogalmazott – emlékezetből autózott egy második időt, és csak 0,9-et kapott Turántól, így abszolútban megőrizte első helyét, de előnye csak 0,6 másodperc a bajnokság éllovasával szemben. Velenczeiék 1,6-re jöttek be a harmadik helyen, és négy szakasz után ugyanebben a pozícióban, 1,8 másodperc hátránnyal várják a vasárnapi folytatást, meg persze a 17:00-kor kezdődő Super Specialt!

2018.06.16 14:55 / Hadik is nyert egyet!

A Székesfehérvár Rallye harmadik gyorsaságiján ismét a pusztavámi nyolc kilométer várt a mezőnyre, ezúttal Hadik András volt a leggyorsabb, de neki sem sikerült meglépnie a többiektől. Hadik mögött ugyanis Vincze Ferenc végzett, de kettejük között csak 0,8 másodperc döntött. Velenczei 1,8-at, Turán 2,9-et kapott. Abszolútban a továbbra is hangosítás nélkül versenyző Vincze – Farnadi páros áll az élen, őket Velenczeiék követik 1,1 másodpercre Hadik és Turán pedig tizedre azonos idővel áll három szakasz után, 1,5 másodperc hátránnyal.

2018.06.16 14:16 / Turáné a második!

A második még szorosabb lett, ezt Turán Frigyes „vitte”- pedig egy lassítóval is „meggyűlt” a bajuk - , de csak egy tizeddel verte Velenczei Ádámot. Vincze Ferenc a Škodával ezúttal a harmadik helyet csípte el, igaz hangosítás nélkül jöttek le a gyorsaságiról Farnadi Ágnessel, de így is csak 1,9-et kaptak. A Hadik – Bacigál duó lett a negyedik, hátrányuk négy másodperc volt az elsőhöz képest. A nap felénél, két szakasz után Turán vezet, Vincze a második, 0,6 másodperccel lemaradva, Velenczei pedig a harmadik 0,7-es hátránnyal, de még Hadik is három másodpercen belül van.

2018.06.16 13:32 / Vincze kezdett a legjobban!

Az első pusztavámi gyorsaságival elkezdődött a Székesfehérvár Rallye érdemi része. A nyolc kilométert Vincze Ferenc teljesítette a leggyorsabban, de nem lehet mondani, hogy „agyonverte” volna a mezőnyt. Hadik András ugyanis csak 0,2 másodperccel ment rosszabb időt, míg Turán 1,3-at, Velenczei is csak 1,9-et. A legjobb négy tehát két másodpercen belül!

2018.06.15 09:27 / Nagyot lendített rajtunk a győzelem

Egerben és Miskolcon is keresztbe tett valami Hibján Jocinak és Szurovcsák Pistinek, de Szombathelyen kijött nekik a lépés, taroltak, ráadásul a sajátjuknál magasabb kategóriában arattak szenzációs győzelmet. Ez a siker ad nekik hatalmas lendületet a Székesfehérvár Rallye-ra. Hibján Józseffel beszélgettünk.

2018.06.15 09:26 / Inkább megóvtuk a motort

Bodogán Feri és Molnár Tomi egy ideje nincs jóban Isis istennővel, hiszen az Iseum Rallye az elmúlt két esztendőben nem akart összejönni nekik. De Feriék nem tétlenkedtek sokáig, gatyába rázták a kocsijukat, hiszen nyakunkon a Székesfehérvár Rallye, ahol szeretnék, ha bepotyogna néhány, a Szombathelyen elhullajtott pontok közül is a tarsolyukba. Bodogán Ferenccel beszélgettünk.

2018.06.14 10:38 / Vezető pozícióban

Turán Frigyes körül ebben az esztendőben szinte minden megváltozott: új autó, új mitfárer, új csapat. A változás azonban az ő életében eddig csak pozitív, hiszen a bajnokság éléről várja a fehérvári folytatást.

2018.06.14 10:35 / Komfortosan az R5-ben

A Velenczei-Szedő kettősről el lehet mondani, hogy igencsak gyorsan beleszoktak az autók top kategóriájába, hiszen a tavalyi tanulóév után idén már az élbolyt riogatják.

2018.06.14 10:24 / Hosszú tanulási folyamat

Osváth Péter a mezőny egyik legrutinosabb Mitsubishi-pilótának számított, azonban a változás szele őt is utolérte, és ahogy sokan mások, ő is váltott, mégpedig egy Skoda Fabia R5-re.

2018.06.12 18:29 / Gépátvételi lapok 2018

ORB - ORC - ORC YT - Rallye2 - Historic

2018.06.11 22:12 / Műsorfüzet, térképek 2018

A futam műsorfüzete benne térképek, időterv, nevezési listák.

A letöltéshez kattints a képre! (PDF, ~60 MB)

2018.06.10 21:00 / Átvételi idős listák

ORB - ORC, Rallye2, Historic (frissítve 06.10, ORB/ORC, Rallye2)

2018.06.06 20:29 / Változásban

A Fordosok táborát erősítő Kazár Miklós is márkát cserélt, 2018-ban Skodával áll rajthoz, azonban nemcsak az autót cserélte le, hanem a csapatot és a navigátorát is.

2018.06.06 20:28 / Az újabb bajnoki cím felé

​​

A rutinosnak számító Gyarmati- Kocsis páros az ORC bajnokságban vesz továbbra is részt, nem is akárhogyan, egy bajnoki cím és egy második hely birtokosa. 2018-ban mi lehetne más a célja, mint az újabb bajnoki cím megszerzése.

2018.06.06 20:27 / Aszfalton elégedetten

A Bodolai-Popovics páros az aszfalton már magabiztosan autózik, murván kell még ütőképessé válnia.

2018.06.06 19:43 / Rajtszámos nevezési listák 2018

Rajtszámos nevezési listák a Székesfehérvár Rallyra. (frissítve 2018.06.08., ORB)